درباره انرژی پیمان


در یک نگاه

بازگشت به بالا

آنچه در ادامه می آید شرح مختصر کار شرکتی است که توانسته با وجود مشکلات فراوان در مسیر توسعه صنعتی کشور گامهای بلندی بردارد. انرژی پیمان (سهامی خاص) اگرچه در اردیبهشت ماه 1372 ثبت شد ، اما تکیه آن بر سالها تلاش بنیاد گذاران آن در صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی است. تلاشی که از سالهای انتهایی دهه 1340 شمسی در صنایع استخراج و صادرات نفت آغاز گردیده ، درسالهای دهه 1350 در صنایع پالایشگاهی بالنده و شکوفا شده ، در سالهای دهه 1360 با تکیه بر اصل لزوم خدمت رسانی به میهن در هر شرایطی ، در کارخانجات صنعتی ادامه یافته است و با فعالیتهای مجدد در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در دهه های 1370 و 1380 ، مجددا در این صحنه پرافتخار ادامه داشته است.

شرکت مهندسی انرژی پیمان ، شرکت تخصصی نصب و راه اندازی تجهیزات برق ، ابزار دقیق و ماشین آلات دوار در صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی به عنوان یکی از خادمان حرفه پیمانکاری صنعتی ، دیدگاه ویژه ای نسبت به منزلت حرفه پیمانکاری و لزوم رعایت اخلاق حرفه ای در همه سطوح کاری خود دارد. این گونه است این شرکت در سخت ترین شرایط کاری ، با بذل کلیه امکانات خود کارگاههای خود را استوار و پرتلاش نگاه داشته است و اتمام کار را اولویت نخست خود می داند.

آنچه مدیران و کارکنان ارشد انرژی پیمان را متمایز کرده است ، دیدگاه ویژه و رسالتی است که شرکت انرژی پیمان برای انجام صحیح و کامل فعالیتهای صنعتی قائل است و همیشه انجام کار را براساس استانداردهای ملی و جهانی را برای خود فرض نخست دانسته است.

به موازات این رسالت ، شرکت انرژی پیمان اصل لزوم کارآفرینی و ایجاد شغل برای کارگران سخت کوش عرصه صنعت را همیشه سرلوحه کار خود قرار داده است و توجه ویژه ای به حفظ و حراست و بالندگی سرمایه های انسانی خود به عنوان بزرگترین پشتوانه شرکت نموده است.

آنچه در ادامه می آید تنها گوشه ای از فعالیتهای شرکت انرژی پیمان در دوران 16 ساله حضور خود در صحنه احداث کارخانجات است و آینه کوچکی است از تلاشی بزرگ در گستره ای به پهنای میهن عزیزمان ایران.

شرکت انرژی پیمان در آخرین فعالیت خود ، عهده دار اجرای عملیات نصب برق و ابزار دقیق ناحیه C از طرح توسعه فازهای 9 و 10 پالایشگاه گاز پارس جنوبی بوده است. طرحی که اجرای آن ضامن رفع بخشی از مشکلات گاز خانگی است.

جزییات عملیات اجرایی و حجم فعالیتهای هر بخش انرژی پیمان در این پروژه ملی و سا یر پروژه ها ، در فهرست تفضیلی پروژه ها آمده است ، اما برای داشتن دیدگاهی اجمالی از این پروژه می توان به اجرای بیش از 700 کیلومتر کابلهای سیستمهای مختلف برق و ابزار دقیق ، ساخت و نصب بیش از 200 هزار کیلوگرم ساپورت ، نصب نزدیک به 400 سلول تابلوهای برق و کنترل و کالیبراسیون بیش از 3000 تجهیز ابزار دقیق و شیرهای کنترل توسط شرکت انرژی پیمان در قالب این پروژه عظیم ملی اشاره کرد.

انرژی پیمان در سالهای 1382 تا 1386 ، همزمان در پروژه های مهمی در فاز 1 پتروشیمی منطقه ویژه پارس جنوبی منشا اثر و خدمت بوده است.

نصب بیش از 1800 تن تجهیزات سنگین ثابت و دوار ، اجرام نسوز صنعتی و مخازن در پروژه زباله سوز صنعتی شرکت پتروشیمی مبین سندی بر توانایی شرکت در این عرصه است که در سالهای 1385 و 1386 اجرا شده است.

همچنین اجرای شبکه عظیم برق و ابزار دقیق آفسایت پتروشیمی مبین که ارتباط 6 مجتمع عظیم پتروشیمی را با واحدهای تولید برق ، آب و گازهای پایه برقرار کرده است ، فعالیتی است که انرژی پیمان در سالهای 1384 تا 1386 به طور کامل به انجام رسانده است و هم اکنون در حال بهره برداری است. همراه با این فعالیت ، احداث 3 ایستگاه پمپاژ آب آتش نشانی که مجموعه ای از فعالیتهای نصب و تنظیم و راه اندازی ماشین آلات و نصب و راه اندازی پست برق و تجهیزات اندازه گیری ابزار دقیق است نیز در قالب همین پروژه برای پتروشیمی مبین توسط انرژی پیمان انجام شده است.

اجرای عملیات برق پست اصلی برق و اتاق کنترل واحد الفین دهم شرکت پتروشیمی جم نیز فعالیت دیگری است که در سال 1383 توسط انرژی پیمان به اتمام رسیده است که شرح جزییات این پروژه نیز در فهرست تفضیلی آمده است.

انرژی پیمان همچنین در سالهای 83-1382در منطقه ویژه پارس جنوبی، عهده دار اجرای حفاظت کاتدیک خطوط لوله تغذیه خوراک پتروشیمی پارس و هیدروتست خطوط لوله اجرا شده بوده است.

پیش از حضور در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی ، شرکت انرژی پیمان در سالهای 1375 تا 1378 عهده دار ساخت پایگاه نیرو دریایی سپاه پاسداران در بندر جاسک بوده است.

این پروژه که شامل احداث شبکه انتقال قدرت و پست برق ، شبکه مخابراتی ، مخازن بتونی آب ، ایستگاه پمپاژ ، خط لوله انتقال آب و سایر تاسیسات برق و مکانیک این پایگاه حساس است به طور کامل توسط شرکت انرژی پیمان اجرا و تحویل شده است.

پیش از پروژه های ذکر شده ، انرژی پیمان نخستین پیمانکار تخصصی برق و ابزار دقیق است که اجرای به موقع آن افتخاری برای دوره جدید فعالیتهای مدیران انرژی پیمان در قالب این شرکت بوده است.

آنچه به طور خلاصه عنوان شد ، نه از باب تعریف که شرح بسیار کوتاهی بود از یکی از مجموعه های فعال در حرفه شریف پیمانکاری صنعتی. شرکتی با نیروهای انسانی مجرب و کارآمد و دلسوز، امکانات درخور توجه و سابقه ای درخشان که شمه ای از آن در بخش تفضیلی این معرفی نامه آمده است.

امید که این بنای 40 ساله همچنان در راه ساختن میهن ، پایدار و استوار ماند.

توانایی ها

بازگشت به بالا

لیست فعالیت ها و خدمات، بخش الکتریکال:

 • نصب تابلو های کنترل محلی ، پی ال سی، میز هاو تابلو های کنترل
 • سیستم های نمایش و کنترل مرکزی کنترل فرآیند
 • اجرای سینی و نردبان کابل
 • نصب و راه اندازی ترانسفورماتورهای کاهنده تا سطح 132 کیلو ولت
 • اجرای باس داکت های انتقال برق
 • عملیات کابل کشی برای کابل های قدرت و کنترل در مقاطع مختلف
 • نصب و کالیبراسیون تجهیزات ابزار دقیق ، سنسور ها و کنترلر ها
 • نصب تجهیزات اتاق باتری و سیستم UPS
 • عملیات لوله کشی و اجرای لوله های PG , PVC
 • نصب تجهیزات روشنایی و چراغ ها و اجرای روشنایی داخلی و خارجی
 • اجرای سیستم اتصال زمین و صاعقه گیر
 • نصب تجهیزات سیستم حفاظت کاتودیک
 • پیش راه اندازی و راه اندازی کلیه تاسیسات و تجهیزات

لیست فعالیت ها و خدمات، بخش مکانیکال:

 • نصب، تنظیم و راه اندازی انواع پمپ ها
 • نصب، تنظیم و راه اندازی تجهیزات دوار
 • نصب، تنظیم و راه اندازی فلرها و دودکش ها
 • طراحی و ساخت ایستگاه پمپاژ آتشنشانی
 • سیستم های برق قدرت اظطراری و ژنراتور روم
 • محاسبه، انتخاب، خرید و نصب پکیج های تصفیه آب و فاضلاب
 • سیستم های تهویه مطبوع و هواسازها
 • نصب، تنظیم و راه اندازی غبارگیر ها و بگ فیلتر ها

لیست فعالیت ها و خدمات، بخش پایپینگ:

 • پایپینگ از جنسهای مختلف و در هر سایزی
 • طراحی و ساخت و نصب ساپورت
 • ساخت پایپ رک ها و کارهای فلزی
 • سند بلاست و پوشش
 • داکتینگ
 • هیت تریسینگ
 • کالیبراسیون انواع شیرها
 • هیدروتست خطوط لوله
 • پیگ رانی خطوط لوله

آزمایشگاه

بازگشت به بالا

سنجشگران نیرو انرژی

آزمایشگاه آکردیته مرجع کالیبراسیون ابزار دقیق

پس از گذشت سه دهه تلاش مستمر و بی وقفه در عرصه سازندگی کشور و تجربه اندوزی در تهیه، نصب، راه اندازی و اتوماسیون تاسیسات برقی و ابزار دقیق در صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع خودروسازی، اعضاء هیئت مدیره دو شرکت ایجاد نیرو و انرژی پیمان به همراه جمعی از فروشندگان صنعتی مرتبط، شرکت سنجشگران نیرو و انرژی(سنا) را درتاریخ 87/07/03 تحت شماره 332774 به ثبت رسانیدند.

هدف از تاسیس این شرکت ارائه خدمات فنی و مهندسی در زمینه آزمایشگاهی و اندازه‌شناسی، تست، تعمیر، تنظیم و کالیبراسیون کلیه تجهیزات اندازه‌گیری و ابزار آلات دقیق و ارائه گواهینامه معتبر به کارخانجات و صنایع و همچنین آزمایشگاه‌های کالیبراسیون موجود در کشور می‌باشد به نحوی که آنها را از ارسال تجهیزات کالیبراسیون به منظور ایجا قابلیت ردیابی به خارج از کشور بی‌نیاز گرداند. بدین منظور و بدلیل گسترگی کار و لزوم تهیه دستگاه‌های گوناگون و اخذ مجوز از مراجع معتبر ملی و بین‌المللی این شرکت در کمّّّیتهای دما، فشار و الکتریک-الکترونیک آماده سرویس‌دهی می‌باشد. لذا امید است با یاری و همکاری شما سروران شاغل در صنایع کشور و همچنین شما صنوف مرتبط با این صنعت بتوانیم گامی بلند در ترویج و ارتقاء فرهنگ کالیبراسیون در میهن عزیزمان ایران برداریم.

 • انجام عملیات کالیبراسیون، نصب، راه‌اندازی و تعمیر تجهیزات کنترل-ابزار‌دقیق در صنایع مختلف
 • اعزام تیم‌های کارشناسی به محل کارخانجات جهت اجرای عملیات کالیبراسیون
 • فروش تجهیزات کنترل-ابزار‌دقیق به همراه گواهینامه کالیبراسیون
 • برگزاری دوره‌های آموزشی کالیبراسیون تجهیزات اندازه‌گیری در زمینه کمیت‌های مختلف
 • مشاوره در ارتباط با نحوه تجهیز آزمایشگاه و استقرار استاندارد ISO/IEC/17025

گواهینامه ها

بازگشت به بالا

پیمانکار صنعتی رتبه بندی شده (3 نیرو و رتبه 3 تاسیسات و تجهیزات و رتبه 5 ساختمان)

دارای گواهینامه ایزو 9001:2008 در مدیریت مهندسی ، خرید و اجرای پروژه های صنعتی از URS:UKAS انگلستان، عضو انجمن شرکتهای مهندسی و پیمانکاری صنایع نفت و گاز و پتروشیمی.

شرکت انرژی پیمان، بعنوان یکی از شرکتهای فنی و مهندسی در اجرای پروژه های بزرگ، خود را متعهد به رعایت اصول کیفی دانسته و در اجرای پروژه ها، اهداف ذیل را دنبال میکند:

 1. کنترل دقیق مراحل مختلف پروژه ها در زمانهای برنامه ریزی شده
 2. تلاش مداوم در راستای افزایش رضایتمندی کارفرمایان
 3. رعایت الزامات و استانداردهای بین المللی و ملّی
 4. آموزش مستمر نیروی انسانی
 5. استفاده بهینه از سرمایه های شرکت از جمله ماشین آلات، تجهیزات و منابع انسانی
 6. گسترش فرهنگ و ایجاد اعتقاد به کیفیت
 7. حضور در عرصه های جدید و افزایش درآمد ناخالص شرکت به منظور دستیابی به اهداف فوق، شرکت انرژی پیمان، نظام مدیریت کیفیت منطبق با الگوی استاندارد ISO9001:2008 را در کلیه سطوح سازمانی به اجرا در آورده و بطورمداوم نیز، خود را ملزم به بهبود اثربخشی این نظام می داند.

از آنجائیکه اجرای موفقیت آمیز نظام سیستم مدیریت کیفیت از تلاش جمعی کلیه کارکنان آموزش دیده و کارآمد میسر خواهد بود، لذا کلیه همکاران خود را در قبال اجرای دقیق و مؤثر این نظام مسئول می داند و اینجانب نیز متعهد می گردم که حسن اجرای سیستم مدیریت کیفیت را از طریق نماینده مدیریت و نیز بازنگری های دوره ای کنترل و پیگیری می نمایم.

مدیر عامل: مصطفی درفش زواره

بازگشت به بالا